Obsługa klimatyzatora jest łatwa i intuicyjna. Pilot dołączony do urządzenia pozwala płynnie i szybko skonfigurować tryb pracy i ustawić optymalną temperaturę. Jednakże, piloty posiadają dużo więcej przycisków, niż wydawałoby się, że jest potrzebne. Do czego służy każdy z nich? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem odkrywającym tajemnicze oznaczenia znajdujące się standardowo na pilocie, niezależnie od producenta.
Bezprzewodowe piloty do klimatyzacji
Pilot bezprzewodowy znajduje się standardowo w zestawie z klimatyzatorem typu split, multisplit i wybranych modeli wolnostojących (monoblok).
Pilot do urządzenia do klimatyzacji ma przyciski do obsługi jednostki, a standardem staje się również umieszczenie na nim wyświetlacza LCD. Ekran służy do pokazania informacji o aktualnie ustawionych parametrach i trybie pracy klimatyzatora. Ze względu na to, że część przycisków jest rzadziej używana, producenci stosują na pilotach eleganckie osłony, aby uatrakcyjnić ich funkcjonalność.
Pilot służy również do programowania pracy urządzenia, np. pozwala na ustawienie godzin w konkretnych dniach. Użytkownicy mogą bezpiecznie opuścić dom czy mieszkanie, a klimatyzator sam wyłączy się o ustalonej godzinie. Można też zaprogramować chłodzenie lub ogrzewanie wnętrza przed powrotem do domu, tak aby wejść już do pomieszczenia o komfortowej temperaturze.
Instrukcja korzystania z pilota do klimatyzacji
Jeżeli użytkownik dokładnie zapozna się z instrukcją załączoną do pilota, to korzystanie z urządzenia nie będzie stanowiło dla niego żadnego wyzwania. Znajduje się w niej dokładny poradnik jak korzystać z urządzenia i pilota, a także odczytać co oznacza konkretny symbol. Często producenci udostępniają instrukcje na swoich stronach do pobrania przez użytkownika.
Profesjonalna ekipa zajmująca się montażem bardzo często poświęca również czas na to, aby wytłumaczyć przyszłemu użytkownikowi zasady działania i urządzenia i pilota do niego, tak aby mógł on maksymalnie wydajnie i prawidłowo z nich korzystać.